Embarcadero C++Builder

Embarcadero C++Builder

C++Builder  11 zaprojektowano tak, aby IDE było zgodne i wspierało technologię High DPI oraz jednocześnie pozwalało na  tworzenie aplikacji zgodnych z założeniami High DPI. 

C++Builder pozwala na tworzenie wydajnych międzyplatformowych aplikacji “pokrywając” swoją funkcjonalnością obszary potrzebne programistom do efektywnej współpracy z bazami danych, tworzenia atrakcyjnych interfejsów UI, wykorzystania serwerów REST’owych oraz wielu innych elementów.

Dzięki środowisku C++Builder, tworzone aplikacje C++ są natywnie kompilowane dla platform desktopowych i mobilnych, umożliwiając programistom skrócenie czasu dostarczania gotowych rozwiązań na rynek oraz ograniczenie konieczności uczenia się różnych języków programowania dedykowanych różnych platformom.

RAD Studio 11 Alexandria

Wersja 11 wprowadza znaczące ulepszenia w obszarze tworzenia aplikacji VCL (Visual Component Library) dla Windows 11, programowania w Delphi rozwiązań dla wielu urządzeń oraz programowania C++ dla Windows. Nowe środowiska usprawnia pracę programisty, pozwalając na optymalizowanie wydajności działania aplikacji przy jednoczesnym skróceniu czasu potrzebnego na jej stworzenie i późniejsze utrzymanie kodu.

Środowisko zaprojektowano tak, aby samo IDE było zgodne i wspierało technologię High DPI oraz jednocześnie pozwalało na  tworzenie aplikacji zgodnych z założeniami High DPI (wykorzystanie biblioteki VCL i FMX).

 

Całkowicie przeprojektowano stronę powitalną, pozwalając na łatwe jej dostosowywanie (personalizowanie) z wyborem informacji,  które mają być wyświetlane na ekranie powitalnym (Welcome Page), w tym np. ostatnio otwierane pliki, przegląd nowo dodanych elementów z menedżera GetIt i wieloma innymi elementami.

 

Rozszerzono wsparcie dla różnych platform systemowych. Dodano obsługę tworzenia natywnych aplikacji macOS dla urządzeń Apple Silicon M1 (64-bitowe ARM). Ulepszono także wsparcie Delphi Android.

 

Usprawnienia w obszarze VCL pozwoliły na lepszą natywną obsługę platformy Windows 10 oraz nadchodzącego systemu Windows 11. Umożliwia to modernizowanie i usprawnianie interfejsów aplikacji i dodawanie nowej funkcjonalności poprzez prostą rekompilację istniejącego kodu aplikacji.

 

Nowa implementacja programu do formatowania kodu C++Builder, pomaga poprawić czytelność i spójność kodu C++.

 

… oraz wiele innych elementów

Twórz kompleksowe rozwiązanie dla nowoczesnych aplikacji Windows 11, macOS, iOS, Android i Linux.

Nowoczesny standard C++17

Kompilator zgodny z projektem Clang, biblioteka Dinkumware STL, łatwy dostęp do bibliotek Boost i wielu innych jak SDL2.

Aplikacje Windows 11

Zmodernizuj istniejące aplikacje VCL, aby obsługiwały platformę Windows 11, korzystały z aktualnych, responsywnych kontrolek

High DPI & 4K

Wsparcie technologii High-DPI w środowisku IDE, z pełną obsługą najnowszych monitorów 4k+ (wyraźniejsze i bardziej czytelne czcionki i ikonki). 

Aplikacje iOS

Szybko twórz aplikacje dla systemu mobilnego iOS korzystając z C++Builder i dodatkowych narzędzi

Pełna integracja

Pełna i szybka integracja z konfiguracjami buildów poprzez MSBuild, CMake oraz wsparcie projektu Ninja, zarówno przez indywidualnych programistów, jak tez zespołów projektowych.

Wydajność

Style VCL z podglądem w czasie projektowania: twórz prototypy interfejsów użytkownika jeszcze szybciej, widząc natychmiast ich podgląd już w czasie projektowania. Zobacz od razu, jak formularze i elementy interfejsu będą wyglądać podczas uruchomienia aplikacji.

Dostępność danych

Łącz się szybko i natywnie z ponad 20 bazami danych dzięki komponentom FireDAC, w tym z Oracle, SQL Server, MySQL i wieloma innymi.

Otwarty na chmurę

C++Builder ma bibliotekę klientów REST oraz HTTP dostępne na wszystkich platformach do wywoływania usług REST, a nawet specyficznych elementów AWS i Azure

Błyskawiczne programowania

Zawarci w pakiecie wizualni projektanci pomagają dotaczać projekty nawet 5 x szybciej od konkurencyjnych rozwiązań

Responsywne UI

Utwórz jeden responsywny interfejs użytkownika (UI) obsługujący wiele różnych platform, a następnie wdrażaj go w swoich dedykowanych rozwiązaniach (Windows i iOS).

Zdalny pulpit

Współpracuj ze „zdalnymi” zespołami dzięki ulepszonej obsłudze zdalnego pulpitu dla bibliotek VCL i samego IDE

Integracja z rozwiązaniami do kontroli wersji

Śledź zmiany i zarządzaj nimi za pomocą systemów kontroli wersji, w tym repozytoriów Subversion, Git i Mercurial

Rozszerzenia

Rozszerzaj IDE za pomocą własnych komponentów i wtyczek lub skorzystaj z gotowych do użycia dodatków z bogatego ekosystemu firm trzecich

Projektowanie, tworzenie, uruchamianie!

Środowisko C++Builder IDE wspiera programistów w procesie dostarczania oprogramowania, umożliwiając między innymi tworzenie pojedynczego, wspólnego kodu źródłowego, który może być łatwo rekompilowany, a aplikacje wdrażane na różne platformy i urządzenia docelowe.

Przyłącz się do społeczności programistów

Wsparcie zawsze jest blisko – przyłącz się do ponad 3 milionów programistów na całym świecie dostarczających rozwiązania stworzone w RAD Studio, Delphi i C++Builder

Dowiedz się więcej

Wersja Trial

Wersja Trial

Testowa – w pełni funkcjonalna – 30 dniowa licencja RAD Studio

Pobierz

Dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej

Przeglądaj zasoby, które pomogą rozpocząć pracę z RAD Studio

Rozpocznij

Kup C++Builder

Kup C++Builder

Kup i pobierz C++Builder, aby rozpocząć błyskawiczne tworzenie aplikacji

Kup teraz

Informacje

 • Delphi 11: mobilna droga do Androida 12 i iOS 15

  29 czerwca 2022 (środa) – zapraszamy do udziału w warsztatach on-line poświęconych tworzeniu aplikacji mobilnych w Delphi 11.

  by
 • Promocja – Victorinox, 18 m-cy subskrypcji, rabat 15%

  Scyzoryk Victorinox plus 18 miesięcy usługi subskrypcji zamiast 12 miesięcy plus 15% rabatu przy zakupie narzędzi IDE Alexandria 11.1

  by
 • Nagrane warsztaty on-line dla programistów Delphi

  Zapraszamy do obejrzenia nagranych seminariów on-line poświęconych programowaniu w Delphi

  by
 • Szkolenie „Wstrzykiwanie Zależności w Praktyce”

  W dniach 1 – 3 czerwca 2022 zostanie zorganizowane w BSC Polska najnowsze szkolenie dla programistów Delphi.

  by
 • Nagrane warsztaty Sencha dla programistów JavaScript

  Zapraszamy do obejrzenia nagranych seminariów on-line poświęconych programowaniu w Sencha ExtJS

  by
 • InterBase 2020 Update 3 już jest !

  Jest już dostępny Update 3 do InterBase 2020. Aktualizacja wprowadza nową funkcjonalność oraz koncentruje się na dalszej poprawie jakości i…

  by