Embarcadero C++Builder

Embarcadero C++Builder

RAD Studio 12 Athens

Dodatki do języka Delphi, w tym wieloliniowe literały ciągów oraz wsparcie grafiki Skia w FireMonkey zapewniająca wyższą wydajność i jakość. Nowe opcje FireDAC QBE ułatwiają filtrowanie danych, nowy kreator JSON mapowanie danych.

Integracja Visual Assist z IDE zapewnia najlepsze w swojej klasie uzupełnianie kodu, nawigację po kodzie i refaktoryzację dla C++. Zupełnie nowa wersja kompilatora Clang obsługuje najnowsze funkcje C++ i zapewnia lepszą integrację z zewnętrznymi bibliotekami i kodem C++ (wersja poglądowa „preview”)

Co nowego w wersji 12

RAD Studio 11 Alexandria

Wersja 11 wprowadza znaczące ulepszenia w obszarze tworzenia aplikacji VCL (Visual Component Library) dla Windows 11, programowania w Delphi rozwiązań dla wielu urządzeń oraz programowania C++ dla Windows. Nowe środowiska usprawnia pracę programisty, pozwalając na optymalizowanie wydajności działania aplikacji przy jednoczesnym skróceniu czasu potrzebnego na jej stworzenie i późniejsze utrzymanie kodu.

Środowisko zaprojektowano tak, aby samo IDE było zgodne i wspierało technologię High DPI oraz jednocześnie pozwalało na  tworzenie aplikacji zgodnych z założeniami High DPI (wykorzystanie biblioteki VCL i FMX).

 

Całkowicie przeprojektowano stronę powitalną, pozwalając na łatwe jej dostosowywanie (personalizowanie) z wyborem informacji,  które mają być wyświetlane na ekranie powitalnym (Welcome Page), w tym np. ostatnio otwierane pliki, przegląd nowo dodanych elementów z menedżera GetIt i wieloma innymi elementami.

 

Rozszerzono wsparcie dla różnych platform systemowych. Dodano obsługę tworzenia natywnych aplikacji macOS dla urządzeń Apple Silicon M1 (64-bitowe ARM). Ulepszono także wsparcie Delphi Android.

 

Usprawnienia w obszarze VCL pozwoliły na lepszą natywną obsługę platformy Windows 10 oraz nadchodzącego systemu Windows 11. Umożliwia to modernizowanie i usprawnianie interfejsów aplikacji i dodawanie nowej funkcjonalności poprzez prostą rekompilację istniejącego kodu aplikacji.

 

Nowa implementacja programu do formatowania kodu C++Builder, pomaga poprawić czytelność i spójność kodu C++.

 

… oraz wiele innych elementów

Twórz kompleksowe rozwiązanie dla nowoczesnych aplikacji Windows 11, macOS, iOS, Android i Linux.

Nowoczesny standard C++17

Kompilator zgodny z projektem Clang, biblioteka Dinkumware STL, łatwy dostęp do bibliotek Boost i wielu innych jak SDL2.

Aplikacje Windows 11

Zmodernizuj istniejące aplikacje VCL, aby obsługiwały platformę Windows 11, korzystały z aktualnych, responsywnych kontrolek

High DPI & 4K

Wsparcie technologii High-DPI w środowisku IDE, z pełną obsługą najnowszych monitorów 4k+ (wyraźniejsze i bardziej czytelne czcionki i ikonki). 

Aplikacje iOS

Szybko twórz aplikacje dla systemu mobilnego iOS korzystając z C++Builder i dodatkowych narzędzi

Pełna integracja

Pełna i szybka integracja z konfiguracjami buildów poprzez MSBuild, CMake oraz wsparcie projektu Ninja, zarówno przez indywidualnych programistów, jak tez zespołów projektowych.

Wydajność

Style VCL z podglądem w czasie projektowania: twórz prototypy interfejsów użytkownika jeszcze szybciej, widząc natychmiast ich podgląd już w czasie projektowania. Zobacz od razu, jak formularze i elementy interfejsu będą wyglądać podczas uruchomienia aplikacji.

Dostępność danych

Łącz się szybko i natywnie z ponad 20 bazami danych dzięki komponentom FireDAC, w tym z Oracle, SQL Server, MySQL i wieloma innymi.

Otwarty na chmurę

C++Builder ma bibliotekę klientów REST oraz HTTP dostępne na wszystkich platformach do wywoływania usług REST, a nawet specyficznych elementów AWS i Azure

Błyskawiczne programowania

Zawarci w pakiecie wizualni projektanci pomagają dotaczać projekty nawet 5 x szybciej od konkurencyjnych rozwiązań

Responsywne UI

Utwórz jeden responsywny interfejs użytkownika (UI) obsługujący wiele różnych platform, a następnie wdrażaj go w swoich dedykowanych rozwiązaniach (Windows i iOS).

Zdalny pulpit

Współpracuj ze „zdalnymi” zespołami dzięki ulepszonej obsłudze zdalnego pulpitu dla bibliotek VCL i samego IDE

Integracja z rozwiązaniami do kontroli wersji

Śledź zmiany i zarządzaj nimi za pomocą systemów kontroli wersji, w tym repozytoriów Subversion, Git i Mercurial

Rozszerzenia

Rozszerzaj IDE za pomocą własnych komponentów i wtyczek lub skorzystaj z gotowych do użycia dodatków z bogatego ekosystemu firm trzecich

Wersja Trial

Wersja Trial

Testowa – w pełni funkcjonalna – 30 dniowa licencja RAD Studio

Pobierz

Dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej

Przeglądaj zasoby, które pomogą rozpocząć pracę z RAD Studio

Rozpocznij

Kup C++Builder

Kup C++Builder

Kup i pobierz C++Builder, aby rozpocząć błyskawiczne tworzenie aplikacji

Kup teraz

Informacje

 • RAD Studio 12 Athens – co nowego w IDE

  Jest już dostępna najnowsza aktualizacja dla RAD Studio, Delphi i C++Builder – wersja 12 Athens

  by
 • C++Builder 12 – nowości dla programistów C++ (Webinar)

  5 grudnia 2023, g 14:00 (wtorek) – zapraszamy do udziału w warsztatach on-line poświęconych nowościom w środowisku C++Builder 12 Athens.

  by
 • Promocja: rabat 20% (Black Friday / Cyber Monday)

  Z okazji zbliżającego się okresu Black Friday / Cyber Monday, oferujemy całą linię narzędzi IDE – Delphi, C++Builder i RAD…

  by
 • Nagrany webinar – sztuczna inteligencja w aplikacjach

  Zapraszamy do obejrzenia nagranego webinaru poświęconego wykorzystaniu w aplikacjach Delphi sztucznej inteligencji (AI). Webinar odbył się 23 marca 2023.

  by
 • Webinar – Bazy danych w aplikacjach mobilnych

  Zapraszamy do obejrzenia nagranych warsztatów on-line poświęconych bazom danych w aplikacjach mobilnych tworzonych w Delphi.

  by
 • InterBase 2020 Update 5 już jest

  Jest już dostępna najnowsza aktualizacja dla InterBase 2020.

  by