Najnowsze narzędzia dla programistów RAD

Narzędzie miesiąca: Low Code App Wizard for Delphi

Podejście do programowania „low code” jest coraz bardziej popularne i nie dzieje się to bez powodu: pokazuje bowiem konieczność uproszczenia procesu tworzenia aplikacji. Pod wieloma względami Delphi przewodziło rewolucji low code: w narzędziach typu RAD oprogramowanie tworzone jest poprzez łączenie komponentów w wizualnym designerze, a o to chodzi w programowaniu low code. Kluczowym elementem rozwiązań low code jest zapewnienie maksymalnej elastyczności w procesie tworzenia aplikacji: brak możliwości skorzystania z tradycyjnego kodowania w rozwiązaniach low code stanowi prawdziwą barierę w uzyskiwaniu maksymalnej funkcjonalności dostarczanych aplikacji.


zobacz więcej

Najważniejsze informacje na blogu: Embarcadero rozszerza wsparcie InterBase dla Visual Studio

Firma Embarcadero wprowadziła na rynek nowy sterownik InterBase ADO.NET dedykowany  Visual Studio. Jest on udostępniony jako pakiet NuGet i dostępny do pobrania dla użytkowników Visual Studio. Będzie oferował integrację ze środowiskiem Visual Studio 2019 IDE oraz pełne wsparcie dla ADO.NET i Entity Framework.

Nowowydany pakiet NuGet zawiera zupełnie nowy sterownik ADO.NET dla InterBase wraz z kilkoma dodatkowymi funkcjami, zapewniającymi doskonałą integrację serwera InterBase ze środowiskiem Visual Studio i platformą .NET.


zobacz więcej

Narzędzi Python

Zestaw narzędzi Embarcadero zawiera teraz otwarte, w pełni funkcjonalne środowisko IDE Python stworzone w Delphi.

Środowisko zostało natywnie skompilowane dla systemu Windows i pozwala na swobodne korzystanie ze skryptów Python podczas programowania.


zobacz więcej

Narzędzia C++

Tworzenie aplikacji w C++ jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, dzięki całej gamie  zaawansowanych narzędzi dostosowanych do każdego projektu i zadania. Możesz użyć np. darmowego i przenośnego środowiska IDE, idealnego do tworzenia aplikacji C/C++ (Windows). Analizuj tworzony kod, wykrywaj błędy oraz badaj nieoczekiwane zachowania aplikacji podczas jej działania.


zobacz więcej

Narzędzia Delphi

Najnowsze środowisko Delphi pomoże Ci tworzyć w pełni funkcjonalne, wieloplatformowe aplikacje Delphi, zawierające funkcjonalność potrzebną w każdej aplikacji mobilnej.


zobacz więcej

Narzędzia Visual Studio

ADO.NET dostarcza programistom dostęp do danych oraz usług. Nowy sterownik InterBase ADO.NET dla środowiska Visual Studio umożliwia integrację z platformą .Net. Pozwala programistom Visual Studio na wykorzystanie serwera InterBase w swoich aplikacjach.


zobacz więcej