Komponenty

Dodatki i komponenty

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu programistów tworzących nowoczesne aplikacje nawiązaliśmy współpracę z dostawcami popularnych komponentów dedykowanych zarówno narzędziom Embarcadero, jak też rozwiązaniom programistycznym pochodzącym od innych producentów. Wśród dostępnych w ofercie BSC Polska komponentów znajdują się między innymi rozwiązania firm Fast Report, Devart, TMS Software, CData oraz wielu innych.

Fast Report specjalizuje się w dostarczaniu oprogramowania wspierającego tworzenie wszelkiego rodzaju raportów. W ofercie firmy znajdują się zarówno komponenty do raportowania integrujące się z narzędziami deweloperskimi Embarcadero i Microsoft jak też „samodzielne” rozwiązania do tworzenia zaawansowanych raportów.

Sprawdź ceny komponentów Fast Report.

FastReport VCL 6

FastReport VCL 6 – nowa generacja narzędzi do raportowania dedykowana Delphi 7-XE8, C++Builder 2005 – XE8 oraz Embarcadero RAD Studio 10.3 Rio

Generator raportów FastReport VCL jest nowoczesnym rozwiązaniem do integrowania Business Intelligence w dostarczanym oprogramowaniu. Został stworzony dla programistów chcących korzystać z już przygotowanych  komponentów do tworzenia raportów. FastReport VCL pomimo łatwości i wygodzie użycia oraz bardzo małym rozmiarom pozwala na dostarczanie wysoce funkcjonalnych i wydajnych rozwiązania praktycznie na każdym komputerze PC.

FastCube VCL 2

FastCube umożliwia analizowanie danych i tworzenie tabeli podsumowujących, jak też pozwala szybkie i łatwe tworzenie różnorodnych raportów i wykresów.

FastCube wspiera Delphi 7, 2005, 2006/Turbo, 2007, 2009, XE, XE2, 2007, 2009, XE2, XE3, XE4, XE5, CodeGear RAD Studio 2009, Embarcadero RAD Studio 10.2 Tokyo oraz Lazarus.

FastReport.Net

FastReport.Net to generator raportów z wieloma funkcjami dla deweloperów, korzystających z Microsoft Visual Studio 2005 – 2019 lub z dowolnego innego narzędzia do opracowywania, które współpracuje z .NET Framework 2.0-4.x

Korzystając z FastReport.Net można tworzyć raporty niezależnie od aplikacji. Może on być wykorzystywany jako samodzielne narzędzie do tworzenia raportów.

DevExpress (Developer Express Inc.) – firma została założona w 1998 roku i od samego początku swojej istnienia specjalizowała się w dostarczaniu komponentów UI dla środowisk Delphi / C++Builder. Obecnie DevExpress kieruje swoje rozwiązania do użytkowników Delphi / C++Builder, Visual Studio oraz  HTML5 / JavaScript.

Sprawdź ceny komponentów DevExpress.

VCL Subscription

VCL Subscription to plan 12-to miesięcznej subskrypcji komponentów dedykowanych tworzeniu aplikacji VCL w Delphi / C++Builder 

Pakiet zawiera następujące komponenty:

– Grid Control and Printing System
– ExpressQuantumTreeList Suite
– ExpressSpreadSheet Suite
– Pivot Grid and Vertical Grid
– Bars, Ribbon, Docking, NavBar
– Layout Manager, Data Editors, Skins
– ExpressScheduler Suite
– ExpressMapControl Suite
– ExpressGaugeControl Suite
– ExpressRichEditControl Suite
– ExpressPDFViewer
– ExpressTileControl
– ExpressSpellChecker Suite
– ExpressEntityMapping Framework
– kod źródłowy

Express GridPack

Pakiet Express GridPack to plan 12-to miesięcznej subskrypcji komponentów VCL dla programistów Delphi. Pakiet obejmuje: 

– Grid Control and Printing System
– ExpressQuantumTreeList Suite
– ExpressSpreadSheet Suite
– Pivot Grid and Vertical Grid
– Layout Manager, Data Editors, Skins
– kod źródłowy

Express QuantumPack

Pakiet Express QuantumPack to plan 12-to miesięcznej subskrypcji komponentów VCL dla programistów Delphi. Pakiet obejmuje: 

– Grid Control and Printing System
– ExpressQuantumTreeList Suite
– ExpressSpreadSheet Suite
– Layout Manager, Data Editors, Skins
– kod źródłowy

W ofercie Devart dostępne są komponenty dla programistów Delphi / C++Builder wykorzystywane podczas tworzenia aplikacji bazodanowych współpracujących z jednym rodzajem baz danych (np. Oracle lub SQL Server), jak też pakiety komponentów wspierające programowanie aplikacji łączących się z wieloma różnymi bazami (np. Oracle i SQL Server).

Sprawdź ceny komponentów Devart.

Delphi UniDAC

Delphi UniDAC to uniwersalne narzędzie dla programistów Delphi pozwalające na dostęp do wielu różnych baz danych i systemów chmurowych, celem stworzenia wydajnych aplikacji na platformy desktopowe oraz mobilne.

Komponenty dostępu do danych pozwalają na tworzenie międzyplatformowych aplikacji w Delphi, C++Builder na platformie Windows, Linux, macOS, iOS, oraz Android (32 i 64-bity). Komponenty zapewniają bezpośredni dostęp do popularnych baz danych w tym: Oracle, Microsoft SQL Server, MySQL, InterBase, Firebird, PostgreSQL, SQLite oraz rozwiązań opartych o chmurę – Salesforce, FreshBooks, SugarCRM.

dbExpress Drivers

Komponenty dbExpress są niezależną od bazy danych warstwą która pozwala na definiowania wspólnych interfejsów zapewniających szybki dostęp do serwerów SQL z poziomu Delphi lub C++Builder na platformach Windows i macOS (32 i 64 bity).

Dla każdego wspieranego serwera dbExpress zapewnia sterownik w postaci niezależnej biblioteki, która implementuje wspólne interfejsy dbExpress do przetwarzania zapytań i procedur przechowywanych. Ponieważ warstwa dostępu do danych jest „cienka” i „prosta”, dbExpress zapewnia wysokowydajną łączność z bazą danych i jest łatwy do wdrożenia.

ODBC Drivers

Sterowniki ODBC to wydajne i funkcjonalne rozwiązania do tworzenia połączeń z bazami danych dla aplikacji korzystających z interfejsu ODBC.

Sterowniki zapewniają dostęp do najbardziej popularnych baz danych bezpośrednio z poziomu WindowsmacOSLinux (zarówno 32 i 64-bity). Sterowniki w pełni obsługują standardowe funkcje ODBC API  oraz typy danych.

W ofercie TMS Software dostępne są gotowe zestawy (pakiety) komponentów dedykowane konkretnym obszarom wsparcia przy tworzeniu aplikacji, jak też pojedyncze komponenty wspierające programowanie nowoczesnych i funkcjonalnych aplikacji VCL oraz FireMonkey.

Sprawdź ceny komponentów TMS Software.

VCL Components

Komponenty VCL 

TMS Software dostarcza szeroki wachlarz komponentów wspierających różne etapy tworzenia aplikacji dla platformy Windows, w tym komponenty dostarczające UI, wspierające komunikację szeregową, tworzenie skryptów, raportów Excel/PDF, zarządzanie użytkownikami, planowanie, Unicode, tworzenie diagramów i wiele innych elementów

FMX Components

Komponenty wspierające korzystanie z FireMonkey

Zestaw różnorodnych komponentów wspierających dostarczanie międzyplatformych aplikacji FireMonkey (Windows / macOS / iOS / Android). Wszystkie komponenty FMX są dostępne jako oddzielne narzędzia lub w ramach tzw. „bundli”

WEB Components

Komponenty wspierające tworzenie aplikacji Web

Pełne wsparcie przy tworzeniu nowoczesnych aplikacji Webowych.

 • TMS FNC Chart
 • TMS FNC Cloud Pack
 • TMS FNC Dashboard Pack
 • TMS FNC UI Pack
 • TMS WEB Core

Deleaker jest rozszerzeniem współpracującym z RAD Studio (C++Builder / Delphi) i dedykowanym wykrywaniu wycieków pamięci.

Nawet najbardziej stabilne aplikacje Windows nie są odporne na wycieki zasobów. Ze wszystkich błędów i problemów wykrywanie wycieków pamięci wydaje się być najtrudniejsze, zwłaszcza gdy mówimy o  obiektach i menu GDI. Nie jest tajemnicą, iż im szybciej takie błędy zostaną wykryte i usunięte, tym mniej kosztów będą generowały.

Sprawdź ceny komponentów Deleaker.

Deleaker

Wykrywanie wycieków pamięci C++

Na rynku istnieją narzędzia i dodatki, które pomagają śledzić wycieki pamięci, niewiele jest jednak w stanie śledzić wycieki zasobów GDI, które mogą powodować mniejszą wydajność systemu Windows. Deleaker jest jednym z niewielu narzędzi, które potrafi to zrobić i będzie jednocześnie miało minimalny wpływ na samą wydajność działania aplikacji.

Deleaker jest rozwiązaniem do wykrywania wycieków pamięci, które integruje się ze wszystkimi głównymi środowiskami IDE: Delphi, C++ Builder, Visual Studio i Qt Creator.

Integracja z RAD Studio

Deleaker wykrywa wycieki pamięci w Delphi i C++ Builder. Jako rozszerzenie dla RAD Studio, Deleaker pokazuje przydzieloną pamięć, obiekty, uchwyty i zasoby GDI. Teraz możesz naprawić wszystkie błędy bez opuszczania środowiska RAD Studio.

Enterprise Connectors to dodatki do RAD Studio / Delphi / C++Builder, rozszerzające funkcjonalność tworzonych aplikacji o możliwość łączenia się z aplikacjami SaaS, bazami NoSQL oraz danych Big Data.

Enterprise Connectors to najszybszy i najłatwiejszy sposób na tworzenie aplikacji „otwartych” na dane. Podejmuj lepsze decyzje biznesowe, eliminuj zagrożenia i „wąskie gardła” decyzyjne. Zwiększ produktywność działania dzięki szybkiemu i wydajnemu gromadzeniu ogromnych ilości danych, dostępnych dzięki konektorom Enterprise Connectors.

Komponenty Enterprise Connectors są zawarte w wersjach Enterprise i Architect narzędzi RAD. Pakiet Enterprise Connectors  Plus jest do nabycie w CData

Więcej informacji o komponentach na stronie 

Enterprise Connectors Plus

Enterprise Connectors Plus

Pełny dostęp do wszystkich sterowników FireDAC (+130). Zawiera dostęp do dodatkowych źródeł danych w porównaniu z pakietem Enterprise.

Enterprise Connectors

Enterprise Connectors

Dostęp do wybranych sterowników FireDAC (+70). Zawiera ograniczony do dodatkowych źródeł danych w porównaniu z pakietem Enterprise Plus.

Najnowsze informacje

 • Zlot Programistów Delphi 2024 – Call For Papers

  Tegoroczny Zlot Programistów Delphi zostanie zorganizowany 15 i 16 października. Zachęcamy do zgłaszania wykładów, otwieramy CFP (Call For Papers)!

 • RAD Studio 12.1 Athens – co nowego w IDE

  Jest już dostępna najnowsza aktualizacja dla RAD Studio, Delphi i C++Builder – wersja 12.1 Athens

 • Nagrane warsztaty on-line dla programistów

  Zapraszamy do obejrzenia nagranych seminariów on-line poświęconych programowaniu w Delphi oraz C++Builder