FAQ - Najczęściej Zadawane Pytania

Na tej stronie znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Pogrupowaliśmy je według kilku kategorii.

Strona jest systematycznie aktualizowana. Gdyby jednak nie udało Ci się znaleźć poszukiwanej informacji, zapraszamy do kontaktu z nami.

Informacje techniczne

 • Jak pobrać poprzednie wersje RAD?

  Kupując najnowsze Delphi, C++Builder, RAD Studio oraz inne narzędzia programistyczne firmy Embarcadero otrzymujesz także dostęp do licencji starszych narzędzi, takich jak C++Builder 6, Delphi 7, Delphi 2007 i wiele innych.

  Starsze wersje można instalować i uruchomiać na tym samym stanowisku razem z najnowszą wersją, są one w pełni niezależne. Można je wykorzystać przy migracji starszych projektów lub w przypadku, gdy nie mamy dostępu do najnowszych wersji środowiska.

  Wcześniejsze wersje narzędzi nie mają żadnych ograniczeń czasowych w działaniu, są jednak dostępne do pobrania jedynie przed pół roku (180 dni) od zakupu produktu uprawniającego do ich pobrania.

  Więcej informacji o pobieraniu starszych wersji narzędzi znajdziesz na stronie

Inne

 • Newsletter – jak się zapisać / wypisać?

  Aby zapisać się na biuletyn informacyjny BSC Polska należy wypełnić specjalny formularz znajdujący się w stopce każdej strony www.bsc.com.pl

  Aby zrezygnować z subskrypcji newslettera należy wyrejestrować się na stronie.

   

   

Licencje

 • Jakie są rodzaje licencji?

  Rodzaje licencji:

  • Licencja Named – licencja typu named jest imienną licencją przeznaczoną dla jednego, określonego użytkownika (tylko wskazany użytkownik może korzystać z produktu)
    
  • Licencja Network Named User – licencja typu named jest imienną licencją przeznaczoną dla jednego, określonego użytkownika (tylko wskazany użytkownik może korzystać z produktu). Wymagane jest połączenie stacji roboczych z serwerem licencyjnym ELS
    
  • Licencja Concurrent – licencja typu concurrent umożliwia zainstalowanie Produktu na dowolnej, uzasadnionej liczbie komputerów do których może mieć dostęp wielu użytkowników. Produkt może być wykorzystywany w dowolnej chwili czasu tylko przez tylu jednoczesnych użytkowników, ile zakupiono licencji Concurrent. Wymagane jest połączenie stacji roboczych z serwerem licencyjnym ELS.
    

  Więcej informacji na stronie

 • Transfer licencji

  W celu transferu licencji narzędzi należy mieć aktywną usługę subskrypcji.

  Proszę wejść na stronę wsparcia technicznego Embarcadero i wypełnić formularz on-line, zaznaczając opcję „Transfer license to a new user”.

   

   

   

 • Zwiększenie licznika liczby rejestracji

  W celu zwiększenia licznika liczby rejestracji narzędzia należy mieć aktywną usługę subskrypcji dla niego.

  Proszę następnie wejść na stronę wsparcia technicznego Embarcadero i wypełnić formularz on-line, zaznaczając opcję „Request a registration limit increase”.

   

   

 • Czy są dostępne bezpłatne wersje Delphi / C++Builder?

  Tak. Oprócz płatnych wersji narzędzi Embarcadero są dostępne także bezpłatne narzędzia.

  Delphi Community Edition

  darmowa wersja Delphi jest w pełni funkcjonalnym środowiskiem IDE do tworzenia aplikacji iOS, Android, Windows oraz macOS (licencja wprowadza jednak ograniczenia w komercyjnym korzystaniu ze środowiska – sprawdź szczegóły). Delphi w wersji Community Edition zawiera edytora kodu oraz wydajne narzędzia do debugowania, pozwala także na łączenie się z popularnymi lokalnymi bazami danych oraz umożliwia wykorzystanie w tworzonych aplikacjach funkcjonalności Bluetooth i IoT. Pakiet zawiera wizualnego projektanta UI wspierającego tworzenie rozwiązań zgodnych z założeniami „pixel perfect” oraz zgodnych ze zróżnicowanymi specyfikacjami poszczególnych platform systemowych.

  • Pobierz Delphi Community Edition
  • Dowiedź się więcej o Delphi Community Edition

  C++Builder Community Edition

  darmowa wersja Delphi jest w pełni funkcjonalnym środowiskiem IDE do tworzenia aplikacji C++ dla platform iOS, Android, Windows oraz macOS (licencja wprowadza jednak ograniczenia w komercyjnym korzystaniu ze środowiska – sprawdź szczegóły). C++Builder w wersji Community Edition zawiera edytora kodu oraz wydajne narzędzia do debugowania, pozwala także na łączenie się z popularnymi lokalnymi bazami danych oraz umożliwia wykorzystanie w tworzonych aplikacjach funkcjonalności Bluetooth i IoT. Pakiet zawiera wizualnego projektanta UI wspierającego tworzenie rozwiązań zgodnych z założeniami „pixel perfect” oraz zgodnych ze zróżnicowanymi specyfikacjami poszczególnych platform systemowych.

  • Pobierz C++Builder Community Edition
  • Dowiedź się więcej o C++Builder Community Edition
 • Czy są dostępne wersje edukacyjne narzędzi Embarcadero?

   

  Tak. Embarcadero wprowadziło nowy program akademicki, w ramach którego udostępnia bezpłatne narzędzia programistyczne dla szkół i studentów

  Firma Embarcadero Technologies – czołowy dostawca rozwiązań programistycznych, poinformowała o swoim nowym programie akademickim, w ramach którego szkoły i uczelnie wyższe będą miały bezpłatny dostęp do wielokrotnie nagradzanych narzędzi programistycznych (Delphi / C++Builder).

  program akademicki

  Nowy program akademicki skierowany jest do szkół średnich oraz uczelni wyższych. W ramach programu Embarcadero dostarczy pakiet 20 licencji RAD Studio Professional (Delphi oraz C++Builder) do wyposażenia pracowni informatycznej na uczelni / szkole. Dodatkowo jednostka może zamówić do 100 licencji RAD Studio Professional dla swoich studentów – do korzystania z nich w domu i samodzielnego uczenia się. Wszystkie licencje dostarczane są bezpłatnie na okres 12 miesięcy i zawierają usługę maintenance.

  W razie pytań odnośnie programu edukacyjnego prosimy kontaktować się z Działem Handlowym (22 864 14 65 w. 109, 115).