Delphi 11 oraz C++Builder 11 Community Edition

Delphi 11 oraz C++Builder 11 Community Edition
5 czerwca 2023 Rafał Kędzierski

Firma Embarcadero wprowadziła Delphi 11 oraz C++Builder 11 w wersji Community Edition

Firma Embarcadero udostępniła Delphi i C++Builder Community Edition w najnowszej wersji wersji 11.3. Community Edition jest bezpłatną wersją IDE dla studentów, hobbystów i start-up’ów (licencja ma ograniczenia licencyjne między innymi ze względu na dochody generowane przez użytkowników). 

Bezpłatne i w pełni funkcjonalne wersje Community Editon środowisk Delphi i C++Builder zostały zaprojektowane tak, aby pomóc rozpocząć przygodę z programowaniem. IDE zapewniają wszystkie funkcje potrzebne do szybkiego tworzenia nowoczesnych i odpornych na błędy aplikacji. Obecne wydanie wersji CE ma taki sam numer builda (28.0.48361.3236), co nowa wersja RAD Studio 11.3.

Użytkownicy wersji Community Editon mogą teraz cieszyć się przełomowymi innowacjami dostępnymi także w wersji 11 Alexandria Pro, w tym wsparciem tworzenia aplikacji High DPI wykorzystujących możliwości nowoczesnych monitorów 4k+, obsługą stylów VCL podczas  projektowania oraz edycją projektu i kodu dla tego samego formularza z wielu okien.

Wersje Community Edition są bezpłatnie dla programistów i organizacji zatrudniających mniej niż pięciu programistów. Zarówno programista, jak i organizacja muszą mieć przychody poniżej 5000 USD (lub równoważności tej kwoty w lokalnej walucie – w Polsce w zł). Licencje CE są licencjami czasowymi (na 12 miesięcy) i zawierają ograniczenia związane z tworzeniem rozwiązań komercyjnych. Jeśli nie masz pewności, czy kwalifikujesz się do uzyskania licencji Community Edition, zacznij od bezpłatnej wersji próbnej (Trial) oraz zapoznaj się z często zadawanymi pytaniami dotyczącymi licencji Community Edition.

Gdy Ty lub Twoja organizacja „wyrośniecie” z wersji Community i nie będziecie mogli już jej używać, możesz bezproblemowo zaktualizować ją do pełnej licencji komercyjnej Professional, Enterprise lub Architect (Delphi, C++Builder lub RAD Studio).

Zwróć uwagę, że narzędzia w wersji Community Edition nie można używać jako przedłużonej czasowo wersji testowej – oba rodzaje licencji znacznie się od siebie różnią. Dodatkowo narzędzia w wersji CE nie powinny być używane przez firmy posiadające inne komercyjne wersje licencji środowisk IDE.

Delphi 11 Community Edition

Nie ma lepszego sposobu na tworzenie wydajnych, natywnych aplikacji dla systemów iOS, Android, Windows i macOS, przy wykorzystaniu pojedynczej bazy kodu, niż użycie solidnego i łatwego do nauczenia się języka Delphi. To sprawia, że Delphi CE jest idealnym wyborem dla studentów oraz każdego, kto chce zacząć programować.

Pobierz wersję Delphi Community Edition już teraz

C++Builder 11 Community Edition

C++Builder jest najlepszym wyborem jeśli chcesz opanować tajemnice nawiasów klamrowych. Środowisko odblokowuje ogromną liczbę standardowych bibliotek C++, jednocześnie zapewniając dostęp do potężnych bibliotek typu runtime zawartych w Delphi. To zwycięska kombinacja dla programowania w C++.

Pobierz wersję C++Builder Community Edition już teraz