Zlot Programistów Delphi 2024

Zlot Programistów Delphi 2024

15 – 16 października 2024 (Hotel Panorama, Mszczonów)
Zlot to miejsce, w którym teoria łączy się z praktyką

 

Programiści

To już siódma edycja Zlotu po reaktywacji imprezy w 2016 roku. 

Tegoroczny Zlot stanowi doskonałą okazję do spotkań z programistami Delphi, jak też swobodnej wymiany doświadczeń z innymi użytkownikami narzędzi Embarcadero. Prelegentami podczas konferencji są eksperci Delphi zarówno z kraju, jak też z zagranicy, którzy oprócz potwierdzonej wiedzy merytorycznej (min. Embarcadero MVP) posiadają także duże doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu.

Wiedza i praktyka

2 dni, 11 wykładów technicznych, 9 wykładowców.

Podobnie jak w poprzednich latach duży nacisk zostanie położony na interaktywność prezentacji, zapewnienie swobodnej rozmowy uczestników z wykładowcami i ekspertami oraz wymianę doświadczeń.

 Oprócz polskich prelegentów (w tym roku będziemy gościć 8 wykładowców z Polski) swoje prezentacje będzie miał także ekspert z Embarcadero – Antonio Zapater (Embarcadero MVP).

Społeczność i integracja

Czyli chwile wytchnienia po ciężkim dniu

Wtorkowy wieczór będzie zarezerwowany na imprezę integracyjną, podczas której przy lampce wina lub piwie będzie można lepiej się poznać oraz swobodnie porozmawiać o swoich doświadczeniach z pracy z Delphi.

Wieczorne spotkanie integracyjne pozwoli uczestnikom Zlotu na odpoczynek po ciężkim dniu zajęć oraz pomoże w “naładowaniu akumulatorów” przed środowymi wykładami.


Dlaczego warto ?

Zobacz dlaczego warto wziąć udział w Zlocie

Zobacz jak pracują inni programiści
Skorzystaj z możliwości wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami Zlotu, poznaj różne „sztuczki” którymi posługują się eksperci w swojej pracy.

Rozwiń swój biznes
Nawiąż nowe kontakty biznesowe: spotkaj nowych klientów i partnerów biznesowych.

Znajdź nowe inspiracje
Zobacz nad czym pracują inni programiści i dowiedz się jak rozwiązują swoje problemy. Masz do wyboru wiele wykładów – skorzystaj z okazji i wybierz te, które pomogą Ci w Twoim biznesie.

Poznaj zespół BSC Polska
Opowiedz nam o swoich doświadczeniu związanym z korzystaniem z Delphi. Dowiedz się jak nasze doświadczenie może pomóc w rozwoju firmy w której pracujesz.

Poznaj plany rozwoju Delphi
Weź udział w prezentacjach i rozmowach kuluarowych, aby poznać czego można oczekiwać od kolejnych wersji Delphi.

Skorzystaj z kąpieli termalnych
Hotel Panorama jest komfortowym hotelem z profesjonalnym zapleczem konferencyjnym oraz rekreacyjno-gastronomicznym. Jest dogodnie usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu basenowego Termy Mszczonowskie (ok 900 m).

Spędź miło czas
Spotkaj się ze znajomymi z branży, weź udział we wtorkowej imprezie integracyjnej, nawiąż nowe znajomości. Weź udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Skorzystaj z promocji
Skorzystaj ze specjalnej promocji dla uczestników Zlotu – szczegóły wkrótce


Agenda zlotu

Poznaj tematy i wykładowców

15 PAŹDZIERNIKA – DZIEŃ PIERWSZY

10:00 - 11:00

Otwarcie Zlotu + What’s new in RAD Studio 12.2 Athens

Zobaczymy jakie zmiany zostały wprowadzone do najnowszej edycji  RAD Studio w wersji 12.2. Prelegent pokaże kluczową funkcjonalność IDE i omówi jej poszczególne elementy.

Język wykładu – polski / angielski


Antonio Zapater
Embarcadero Technologies
Certyfikowany programista Delphi pracujący w Embarcadero na stanowisku konsultanta technicznego. Od ponad 15 lat jest współwłaścicielem firmy, która opracowuje rozwiązania ERP dla sektora detalicznego z wykorzystaniem Delphi. Posiada duże doświadczenie w modelowaniu baz danych, migracji kodu Delphi, programowaniu rozwiązań mobilnych w FireMonkey, tworzeniu całościowych aplikacji Webowych, modelowaniu API oraz wykorzystaniu usług linuksowych w rozwiązaniach Delphi.

11:00 - 11:15

Przerwa kawowa

11:15 - 12:15

Tworzenie gier na Steam używając Castle Game Engine, Blendera, Sketchfaba

Prelegent zaprezentuje pełny proces produkcji gry 3D w Castle Game Engine, od planowania aż do ostatecznego wdrożenia na Steam. Wykorzystamy Blendera do stworzenia modelu 3D (poziomu gry po którym będziemy się poruszać). Pokażemy też jak skorzystać z gotowych modeli używając integracji Castle Game Engine ze Sketchfabem.

Zaimplementujemy prostą gierkę 3D w Castle Game Engine używając naszych modeli. Dodamy do niej integrację ze Steam, implementując “achievements” (osiągnięcia) Steam. Na koniec pokażemy jak zbudować i opublikować grę na Steam.


Michalis Kamburelis
Castle Game Engine
Twórca Castle Game Engine, z miłości do open-source i gier komputerowych. Autor “Modern Object Pascal Introduction for Programmers”. Członek konsorcjum Web3D, łącznik z Khronosem (otwarte standardy 3D). Aktualny maintainer PasDoc.

 

12:15 - 12:30

Przerwa kawowa

12:30 - 13:30

Wzorzec projektowy: metoda wytwórcza – spełniający zasadę otwarte-zamknięte

O wzorcach projektowych dużo się mówi i chwali jakie są dobre. Tylko czy je stosujemy na co dzień? Adam opowie jak je stosować oraz skąd wiadomo że warto skorzystać z konkretnego wzorca. Pokażemy jak to zrobić na przykładzie wzorca fabryki z implementacją, która nie łamie zasady otwarte-zamknięte.


Adam Żukowski
Raks
Posiada 25 lat doświadczenia w programowaniu w Delphi. Zaczynał od TurboPascal’a, następnie przyszła kolej na Delphi. Zawodowo związany z systemem typu ERP. Pasjonuje się wszystkim co pozwala ulepszyć warsztat programistyczny. Lubi optymalizować kod i algorytmy, stosować wzorce projektowe, pisać i doskonalić się w testach jednostkowych, stosować zasady czystego kodu. Prywatnie ojciec trójki dzieci, lubi jeździć na łyżwach i rolkach.

13:30 - 13:45

Przerwa kawowa

13:45 - 14:45

Rozbudowa Delphi (Open Tools Api)

Delphi to potężne narzędzie z wieloma możliwościami. Zapewne także w Twojej firmie istnieją procesy, które można przyspieszyć dzięki rozbudowaniu samego środowiska. Podczas wykładu opowiemy o możliwości rozszerzania IDE oraz zaprezentujemy to na konkretnych przykładach.


Marek Pichór
StreamSoft
Programista/projektant. Od ponad 10 lat pracuję w firmie Streamsoft i pomagam w rozwijaniu systemu Streamsoft Prestiż. Od warstwy wizualnej poprzez niskopoziomowe biblioteki..

 

14:45 - 15:45

Lunch w restauracji hotelowej

15:45 - 16:45

Leveraging SKIA in RAD Studio

Odkryjemy nowe możliwości, jakie oferuje biblioteka graficzna SKIA nie tylko w aplikacjach mobilnych i wieloplatformowych, ale także w desktopowych (VCL). Antonio pokaże możliwości wykorzystania SKIA przy tworzeniu zarówno nowych aplikacji, jaki i modernizacji już istniejących projektów.

Język wykładu – angielski


Antonio Zapater
Embarcadero Technologies
Certyfikowany programista Delphi pracujący w Embarcadero na stanowisku konsultanta technicznego. Od ponad 15 lat jest współwłaścicielem firmy, która opracowuje rozwiązania ERP dla sektora detalicznego z wykorzystaniem Delphi. Posiada duże doświadczenie w modelowaniu baz danych, migracji kodu Delphi, programowaniu rozwiązań mobilnych w FireMonkey, tworzeniu całościowych aplikacji Webowych, modelowaniu API oraz wykorzystaniu usług linuksowych w rozwiązaniach Delphi.

 

16:45 - 17:00

Przerwa kawowa

17:00 - 18:00

Lean Software Development

Wytwarzanie oprogramowania ma swoją niepowtarzalną specyfikę, którą niełatwo opanować, i to na wielu poziomach naraz: oto jedna z przyczyn, dla których 80% projektów IT ponosi porażkę (Gartner). Jak okiełznać niewiadome? Jak zidentyfikować krytyczne aspekty pracy przy projekcie software’owym? Oraz, jak przy tym wszystkim nie zwariować? Przyjrzymy się doświadczeniom japońskich inżynierów i managerów, aby usprawnić pracę każdemu z nas. W tym wszystkim spróbujemy znaleźć balans, aby nie stracić z oczu… człowieka.


Mikołaj Milewski
Tietoevry
Software developer, architekt, Scrum Master, team leader. Uzależniony od software designu i programowania reaktywnego, autor frameworka Stateflows. Od chwil, gdy ma rację woli tylko te chwile, w których udaje mu się zrozumieć, że racji nie ma. Prywatnie, ogrodnik-rowerzysta-książkoholik.
.

 

18:00 - 18:15

Przerwa kawowa

18:15 - 19:15

Optymalizacja utrzymania oraz rozwoju systemu informatycznego u klientów

Chcemy przedstawić kilka sposobów na skrócenie oraz uproszczenie pracy z kodem, co bezpośrednio może przyczynić się do zmniejszenia kosztów utrzymania oraz rozwoju systemu. Podczas wykładu prelegent pokaże sposoby jak NIE prowokować programistów do popełniania powtarzalnych błędów.


Karol Kiełbasa
Logifact
Zawodowo zajmuje się programowaniem od 2005 roku, z czego 80% tej pracy to Delphi. Korzysta także z C#, MSSQL-a. Zajmował się też webówkami PHP/JS. Pracował w sektorze bankowym, potem w sektorze wojskowym, obecnie w logistyce (wszędzie było Delphi). Ostatnio jest skupiony na optymalizacji pracy programistów, dostarczaniu im narzędzi utrudniających popełnianie błędów.

19:45 - 23:59

Grill – Delphi & Fun

Grill w Chacie Góralskiej przy hotelu. Część społecznościowa pozwalająca na wymianę doświadczeń i poglądów. Możliwość spotkania i rozmowy w kameralnych warunkach z wykładowcami, praktykami Delphi, programistami, a także z pracownikami BSC Polska. Integracja i bliższa współpraca społeczności programistów może przyczynić się do powstania wielu innowacyjnych rozwiązań, a wzajemna inspiracja pozwoli uzyskać lub utrzymać uzyskana już przewagę biznesową na rynku.

 

16 PAŹDZIERNIKA – DZIEŃ DRUGI

09:30 - 10:30

Harnessing Web development with RAD Studio & HTMX

Poznamy proces tworzenia dynamicznej, responsywnej aplikacji webowej stworzonej za pomocą RAD Studio i  biblioteki HTMX.

Język wykładu – angielski


Antonio Zapater
Embarcadero Technologies
Certyfikowany programista Delphi pracujący w Embarcadero na stanowisku konsultanta technicznego. Od ponad 15 lat jest współwłaścicielem firmy, która opracowuje rozwiązania ERP dla sektora detalicznego z wykorzystaniem Delphi. Posiada duże doświadczenie w modelowaniu baz danych, migracji kodu Delphi, programowaniu rozwiązań mobilnych w FireMonkey, tworzeniu całościowych aplikacji Webowych, modelowaniu API oraz wykorzystaniu usług linuksowych w rozwiązaniach Delphi.

 

10:30 - 11:00

Przerwa kawowa

11:00 - 12:00

Czy DataSnap kopie się z koniem?

Serwer REST – porównanie DataSnap i frameworka Horse. Możliwości, zalety i wady każdego z rozwiązań.


Dawid Najgiebauer
Proman
Programista Delphi. Od zawsze w szczególnym kręgu jego zainteresowań było zgłębianie sposobu wykonywania programów tak, aby były one pod każdym względem jak najbardziej optymalne. Wciąż nie boi się rozwiązań pozwalających na wyciśnięcie z programu maksimum wtedy, gdy jest to niezbędne.

 

12:00 - 12:15

Przerwa kawowa

12:15 - 13:15

Delphi 12 w akcji, czyli dwanaście prac Heraklesa

Nowoczesne, unikalne, wygodne i wydajne rozwiązania w języku Object Pascal/Delphi, bibliotece RTL, bibliotekach VCL i FMX. Rozpisane w dwunastu zwięzłych przykładach tylko dla prawdziwych herosów!


Zdzisław Sroczyński
CapriSoft
Pasjonat programowania od ponad 35 lat, z Delphi od wersji 2. Projektant interakcji człowiek-komputer (human-computer interaction/HCI), badacz doświadczenia użytkownika (user experience/UX), zwolennik narzędzi wieloplatformowych z Delphi na czele. Konsultant odpowiedzialny za rozwój wielu aplikacji zgodnie z metodologią projektowania zorientowanego na użytkownika (user-centered design/UCD).
.

 

13:15 - 13:30

Przerwa kawowa

13:30 - 14:30

Nowoczesne podejście do zarządzania pamięcią w Delphi

Wykład poświęcony nowoczesnym technikom zarządzania pamięcią w Delphi. Prezenter omówi najnowsze praktyki, narzędzia oraz strategie optymalizacji pamięci, które pozwalają na tworzenie bardziej wydajnych i stabilnych aplikacji. Przedstawimy zaawansowane metody minimalizacji zużycia pamięci, zarządzania cyklem życia obiektów oraz techniki unikania przecieków pamięci. Prezentacja będzie zawierać praktyczne przykłady oraz interaktywne demonstracje na żywo, które pomogą uczestnikom efektywnie wdrożyć te techniki w codziennych projektach.


Marek Grzesiak
Firma
Doświadczony inżyniere/programista Delphi, Java i Python z  10-letnim doświadczeniem w branży inżynieryjno-programistycznej. Specjalizuję się w tworzeniu oprogramowania i modeli uczenia maszynowego dla sektora medycznego oraz ochrony środowiska. Posiada doświadczenie w pracy z międzynarodowymi zespołami i preprint w branżowych czasopismach. Łączy technologię z praktycznymi rozwiązaniami w projektach badawczo-rozwojowych.

 

14:30 - 14:50

Sesja kończąca Zlot Programistów Delphi 2024. Losowanie nagród i podsumowanie ankiet zlotowych.

14:50 - 15:40

Lunch w restauracji hotelowej


Zakwaterowanie

Informacje o hotelu oraz o zasadach rezerwacji noclegów.

Cena biletu na Zlot nie zawiera zakwaterowania. Zakwaterowanie na czas Zlotu uczestnicy rezerwują i opłacają sami. Sugerujemy skorzystanie z Hotelu Panorama w Mszczonowie. Hotel przygotował specjalną ofertę noclegową dla uczestników Zlotu. Przy rezerwacji noclegu do 23 września obowiązują specjalne ceny pokojów:

  • pokój jednoosobowy: 278 zł netto za dobę (przy rezerwacji pokoju do 23 września 2024)
  • pokój dwuosobowy: 323 zł netto za dobę (przy rezerwacji pokoju do 23 września 2024)

Rezerwacja przez telefon na hasło: Zlot Programistów.

Hotel Panorama w Mszczonowie
ul. Tarczyńska 109 a, 96-320 Mszczonów

Uczestnicy Zlotu mają zapewniony bezpłatny parking na terenie hotelu.
Wszelkie sprawy związane z zakwaterowaniem prosimy załatwiać bezpośrednio z hotelem.

Uwaga – ze względu na duże zainteresowanie noclegami nie możemy zagwarantować wszystkim uczestnikom Zlotu dostępności miejsc w Hotelu Panorama.


Bilety

Wypełnij formularz rejestracyjny podając swoje dane (osoby rejestrującej), dane firmy oraz liczbę uczestników zlotu. Po zgłoszeniu i zarejestrowaniu danych otrzymasz w ciągu jednego dnia roboczego od BSC Polska e-mail z potwierdzeniem rejestracji. Jeśli nie otrzymasz e-maila napisz do nas na adres zlot@bsc.com.pl, a my zajmiemy się resztą.

Cena biletu dla firm, które brały udział w Zlocie w roku 2022 lub 2023

1099 złzgłoszenie uczestników do 30 września 2024

cena netto (+23% VAT)
Regularna cena biletu obowiązująca do 30 września 2024

1299 zł zgłoszenie uczestników do 30 września 2024

cena netto (+23% VAT)

Cena biletu dla firm, które brały udział w Zlocie w roku 2022 lub 2023

1299 złzgłoszenie uczestników od 1 października 2024

cena netto (+23% VAT)
Regularna cena biletu obowiązująca od 1 października 2024

1499 zł zgłoszenie uczestników od 1 października 2024

cena netto (+23% VAT)

PROMOCYJNE CENY BILETÓW DLA UCZESTNIKÓW ZLOTU Z 2022 oraz 2023 ROKU

Firmy, które brały udział w Zlocie Programistów Delphi w 2022 lub 2023 roku, mogą skorzystać z promocji i zgłosić uczestników na tegoroczny Zlot (2024), korzystając z niższych o 200 zł netto cen, w porównaniu ze standardowymi cenami biletów.

W razie pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z biurem BSC Polska.

 

PROSIMY O WYPEŁNIENIE PONIŻSZEGO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO

 







    Please prove you are human by selecting the house.

     


    Istotne zasady

    Regulamin i zasady uczestnictwa w Zlocie

    1. BSC Polska zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian do agendy Zlotu, jak też warunków udziału w Zlocie. O ewentualnych zmianach można dowiedzieć się na stronie internetowej poświęconej Zlotowi.
    2. Dokonanie rejestracji udziału z Zlocie Programistów Delphi jest równoznaczne z wpisaniem na listę uczestników Zlotu i zobowiązaniem do zapłaty. Podstawą do uiszczenia należności jest faktura pro-forma, która będzie wysłana na adres e-mail podany podczas rejestracji. Termin płatności faktury 4 dni, nie później jednak niż do 11 października 2024).
    3. Niedokonanie wpłaty nie jest tożsame z rezygnacją z wzięcia udziału w Zlocie.
    4. Rezygnacja z uczestnictwa może odbyć się tylko za pośrednictwem poczty elektronicznej zgodnie z następującymi warunkami:
      1. rezygnacja do 30 września 2024 włącznie – zwrot opłat w pełnej wysokości (bezkosztowe anulowanie uczestnictwa)
      2. rezygnacja po 30 września 2024 – firma zgłaszająca ponosi pełne koszty związane z udziałem w Zlocie.
    5. W ramach opłaty konferencyjnej BSC Polska zapewnia Uczestnikom przerwy kawowe pomiędzy wykładami, posiłki, udział w wieczornej imprezie integracyjnej, komplet materiałów konferencyjnych oraz możliwość uczestniczenia w wykładach.
    6. Opłata konferencyjna nie obejmuje zakwaterowania. Zakwaterowanie na czas Zlotu uczestnicy rezerwują i opłacają sami.


    Kontakt

    Kontakt z organizatorami Zlotu

    Kontakt z działem marketingu BSC Polska

    +48 22 398 22 28

    zlot@bsc.com.pl