Wersje Upgrade tylko do 30 kwietnia 2018!

Wersje Upgrade tylko do 30 kwietnia 2018!
5 maja 2018 Rafał Kędzierski

Szanowni Państwo,

Od kwietnia 2018 (rok finansowy w Embarcadero kończy się w marcu) przewidziane są duże zmiany w sposobie kupowania produktów tej firmy. Pisze o nich na swoim blogu Atanas Popow, Dyrektor Generalny Embarcadero. Dla Państwa wygody postanowiłem przedstawić tu najważniejsze informacje na temat tych zmian.

Przede wszystkim znikają wersje upgrade. Podobnie jak wiele innych firm z tej branży, Embarcadero przechodzi na subskrypcyjny model dostarczania poprawek i aktualizacji – klienci w ramach odnawialnej rocznej subskrypcji otrzymują wszystkie poprawki i rozszerzenia do posiadanego produktu. Towarzyszy temu zmiana sposobu dostarczania poprawek i nowych funkcji. Przy modelu subskrypcyjnym producent może wypuszczać kolejne mniejsze aktualizacje wtedy, gdy są one gotowe i przetestowane, bez kumulowania ich w jeden duży Upgrade. Dla osób tworzących rozwiązania na platformy mobilne taki model jest koniecznością, jeśli produkt ma być zgodny z najnowszymi wersjami systemów iOS i Android (a w przyszłości np. z nową wersją oprogramowania naszej lodówki…).

Posiadacze wersji XE7 lub nowszej, którzy nie mają wykupionej subskrypcji mogą jeszcze do końca marca zrobić aktualizację do bieżącej wersji. A co z posiadaczami starszych wersji? Embarcadero postanowiło wprowadzić ostatnią już amnestię, obowiązującą od teraz do końca marca. Ostatnią, bo nie będzie już możliwości zarejestrowania wersji upgrade, która znika z początkiem następnego kwartału. Tak więc do końca marca aktualizację może zakupić każdy posiadacz Delphi / C++ Builder w wersji 1 lub wyższej.

Naszym celem jest wsparcie Państwa w procesie migracji istniejących systemów IT do najnowszej wersji narzędzi. Mamy w tym duże doświadczenie, pomogliśmy w ostatnich latach wielu zespołom, które nie tylko przeniosły swoje stare projekty do nowszych wersji, ale także rozszerzyły ich funkcjonalność o wersje mobilne i oraz korzystanie z z urządzeń IoT.

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, jakie Państwu się nasuną w związku z wprowadzanymi zmianami. Wierzymy, że produkty Embarcadero będą dalej wspomagały Państwa produktywność przez kolejne lata.

Jarosław Kania
Prezes BSC Polska