RAD Studio 11.3 Patch 1 już jest dostępny

RAD Studio 11.3 Patch 1 już jest dostępny
5 października 2023 BSCAdmin

Firma Embarcadero wprowadziła RAD Studio 11.3 Alexandria Patch #1

Embarcadero wydało ostatnio łatkę (patch’a) dla RAD Studio, Delphi i C++Builder 11.3 Alexandria. Ta poprawka rozwiązuje kilka problemów, w tym problem z analizowaniem typu zawartości w żądaniach REST,  pomijanie niektórych zdarzeń w bazie danych, błędy w samym IDE i debugerze oraz niektóre brakujące pliki dla nowego komponentu TBiometricAuth. Zainstalowanie tej poprawki jest zalecane dla wszystkich użytkowników RAD Studio 11.3.

Kroki instalacji patcha są podobne do tych opisanych we wcześniejszym  poście z 2021 roku na blogu https://blogs.embarcadero.com/rad-studio-11-alexandria-patch-1-available/.

Zauważ, że masz również możliwość „odrzucenia” łatki i nie otrzymywania przypomnienia o niej na stronie powitalnej, nawet bez jej instalowania. Zauważ również, że jeśli zainstalujesz poprawkę przez GetIt, w środowisku będzie wykazane, że łatka została zainstalowana.

Jeśli pobierzesz plik ZIP łatki z portalu my.embarcadero.com (gdzie wkrótce będzie dostępny), będziesz musiał zainstalować go ręcznie, wykonując kroki podobne do kroków instalacji automatycznej. Musisz ręcznie zamknąć środowisko RAD Studio przed zainstalowaniem łatki (pojawi się błąd, jeśli IDE jest uruchomione) i postępować zgodnie z instrukcjami w pliku readme.

Więcej informacji o najnowszym patchu jest dostępnych na blogu blogs.embarcadero.com