InterBase – porównanie wersji

Porównanie wersji

Wersje InterBase

InterBase Server / InterBase Desktop

Jeśli potrzebujesz połączyć wielu użytkowników i wiele urządzeń z tym samym źródłem danych, InterBase w wersji Server jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. InterBase Server działa zarówno na platformie Windows oraz Linux umożliwiając Użytkownikowi elastyczne łączenie różnych urządzeń z jedną bazą danych.

Wielu dostawców oprogramowania wybiera InterBase ponieważ jest on łatwo skalowalny i przygotowany do obsługi nawet setek jednoczesnych połączeń. Serwer działa bezproblemowo zarówno na podstawowych laptopach, jak też na serwerach klasy korporacyjnej oraz stanowi elastyczne rozwiązanie, potrafiące sprostać różnym wymaganiom klientów i obsłudze wielu różnych źródeł danych.

InterBase Desktop ma ten sam rdzeń (podstawę) co InterBase Server, z tym wyjątkiem, że licencja Desktop pozwala tylko na połączenia z lokalną bazą danych. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania możesz łatwo zaktualizować InterBase Desktop do wersji Server i korzystać z rozwiązań sieciowych.

InterBase ToGo oraz IBLite

InterBase ToGo jest opcją dla tych, którzy chcą dodać trochę „miejsca do przechowywania” danych w swoich aplikacjach – danych składowanych lokalnie lub zdalnie przy wykorzystaniu połączenia z InterBase Server.

InterBase ToGo jest doskonałym wyborem w przypadku aplikacji iOS, Android, Windows oraz Mac OS, które muszą przenieść przechowywanie danych w trybie offline aby:

 • Wykorzystać funkcjonalność offline w rozwiązaniach klasy Enterprise
 • Ograniczyć ruch w sieci
 • Zmniejszyć koszty przenoszenia danych

Korzystając z InterBase w wersji ToGo, możesz także:

 • Wykorzystać samodzielną, szyfrowaną bazę danych
 • Wyeliminować konieczność instalowania dodatkowych sterowników

Zarówno InterBase ToGo, jak i IBLite zawierają te same biblioteki wykorzystywane przez wbudowany silnik bazy. Tak więc w momencie, kiedy będziesz już gotowy, możesz niezwykle łatwo przejść z wersji IBLite do InterBase ToGo poprzez proste zastąpienie pliku licencyjnego!

Wdrażanie InterBase – instalowanie / wersje wbudowane / wersje głęboko wbudowane

Instalacja InterBase zajmuje tylko kilka minut. Zarówno wersję Server oraz Desktop można zainstalować przy pomocy specjalnego, oddzielnego instalatora. Można je także „wbudować” we własny instalator.

InterBase ToGo oraz IBLite nie wymagają oddzielnego instalatora – jądro InterBase jest głęboko wbudowane w Twoją aplikację podczas procesu jej instalowania u klienta.

Usługa subskrypcji

Update Subskryption to usługa dzięki której otrzymają Państwo wszelkie aktualizacje, poprawki oraz kolejne wersje produktu bezpłatnie. Usługa jest świadczona na podstawie umowy przez rok od daty wejścia umowy w życie z możliwością przedłużenia. Umowa może być odnowiona na kolejne lata. Przedłużanie umowy nie wymaga dokonywania dodatkowych zakupów oprogramowania.

Standardowa usługa subskrypcji (Standard Update Subscription)

Usługa zawarta w cenie narzędzia pozwala na ciągły dostęp do najnowszych wersji środowisk RAD Studio, C++Builder oraz Delphi. Użytkownik jest informowany o nowej funkcjonalności i dostępnych do pobraniach aktualizacjach. Usługa obejmuje między innymi następujące elementy:

 • Update’y i poprawki (hot fixes) dla aktualnej wersji narzędzia
 • Wsparcie techniczne – rozwiązywanie trzech (3) problemów technicznych (tzw. incydentów)
 • Wszystkie nowe wersje narzędzia objętego subskrypcj

Dodatkowa usługa subskrypcji (Premium Update Subscription)

Dodatkowa usługa subskrypcji (Premium Update Subscription) dostarcza oprócz wszystkich elementów standardowej usługi także rozszerzone wsparcie, pozwalające klientowi na jeszcze lepsze „zabezpieczenie”” poczynionych w narzędzia Embarcadero inwestycji. Usługa obejmuje między innymi następujące dodatkowe elementy:

 • Rozwiązywanie trzech (3) dodatkowych problemów technicznych (tzw. incydentów)
 • Dostęp do corocznych wydarzeń on-line – CodeRage
 • Update’y i poprawki dla wcześniejszych wersji narzędzi (mogą zostać wprowadzone ograniczenia w tej usłudze)
 • Szybszy dostęp do programu Beta – poprawek, aktualizacji, nowych wersji
 • Dostęp do bonusowego oprogramowania, dodatków i zasobów technicznych