Mega przyspieszenie: Python + Delphi

Mega przyspieszenie: Python + Delphi
16 lutego 2022 Rafał Kędzierski

Python to uniwersalny język programowania, popularny wśród naukowców i programistów zajmujących się danymi i korzystających z Big Data, Cloud Computing, Sztucznej Inteligencji (AI) i Uczenia Maszynowego (Machine Learning – ML).

Środowisko Delphi i jego wieloplatformowe natywne biblioteki pozwalają na rozszerzenie możliwości Pythona o niesamowitą natywną szybkość, uzyskaną dzięki skompilowanym plikom binarnym. Język Delphi jest nowoczesną wersją języka Object Pascal. Jest łatwy w nauce i może być bez problemów wykorzystany przez programistów, bez względu na ich stopień zaawansowania technicznego i posiadanego doświadczenia.

Dostępne rozwiązania

  1. PyScripter – zintegrowane środowisko programistyczne IDE typu open source dla programistów Python.
  2. Biblioteki „DelphiVCL4Python” i „DelphiFMX4Python” pozwalają na udostępnianie potężnych kontrolek UI z poziomu skryptów Pythona. Biblioteka VCL to oryginalny, natywny framework Low Code dla platformy Windows, podczas gdy biblioteka FMX jest wiodącą, wieloplatformową platformą wspierającą tworzenia aplikacji dla systemów Windows, Linux, macOS i Android.
  3. Python4Delphi – zestaw komponentów typu open source dla Delphi, które umożliwiają integrację istniejących projektów Python z projektami Delphi.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie.